שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

צמחי מרפא

צמחי מרפא
צמחי מרפא
מאז ומעולם צמחי מרפא היוו דרך להתמודד עם מגוון תחלואים שונים של הגוף. כיום כאשר הידע הרב נאסף, ניתן לעשות שימוש מושכל בסגולות של מגוון הצמחים, כאשר כל צמח משפיע באופן שונה, ייעודי עבור מטרה אחרת ויש ליטול אותו בצורה שונה – תוך תשומת לב להתאמה ומינונים.

על כן יש לקבל הכוונה מקצועית בטרם בוחרים בצמח זה או אחר. המרכז הירושלמי לבריאות טבעית בהנהלת יאיר הניג (מומחה באיזון גוף ונפש עם התמחות ייחודית בבעיות מעיים) בקיא בתחום ועושה בצמחי מרפא שימוש רב.

יתרונותהכוח הגדול של צמחי מרפא טמון בעובדה שהם פועלים באופן עדין אך מגמתי, על מנת לעודד מגוון מערכות בגוף להיכנס לפעולה ולהוביל מהלכים של הבראה. שימוש בצמחי מרפא תורמים לא מעט לשמירת גוף מאוזן ובריא, מונעים תחלואות ואף מרפאים פציעות ומחלות. חיידקים אינם מסוגלים לפתח סבילות לצמחי מרפא!

חליטותאחת מהדרכים היותר מקובלות על מנת ליטול צמחי המרפא, עושה שימוש בחליטה. לשם כך יש לכסות במים רותחים צמח יבש, לחכות כ-7 דקות, לסנן ולשתות.

מרתחשיטה נוספת עבור נטילת צמחי מרפא נוגעת למרתח. הכוונה היא לשפות את הצמח יחד עם המים (מדובר בחלק יותר קשה כגון שורש, זרעים וקליפות), עד שמגיעים לרתיחה מלאה.

משרהשיטה פחות מוכרת, אך מאוד שימושית. פה יש לקחת כמות גדולה של עשב יבש ולשפך עליו כמות יחסית קטנה של מים רותחים.

משחותשימוש באבקה של הצמח, תוך ערבוב עם סוג של שמן.

מיצוי אלכוהוליהכוונה לתהליך מיצוי של חומרים פעילים לצד ריכוזים גבוהים.

לא עבור כולםכמו בכול סיטואציה של נטילת תרופה, יש מקרים בהם יש לדעת מראש להיזהר. למשל נשים בהיריון, ילדים, נשים מניקות, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות, אנשים שנוטלים תרופות נוספות וכדומה. לקראת נטילת מצחי מרפא, יש לקבל ייעוץ מקצועי .

חומרים פעיליםבכל צמחי מרפא ישנם חומרים פעילים אחרים, מהם מפיקים את הסגולות הרפואיות. כך למשל ניתן למצוא "ספונינים" אידיאליים עבור כיוח ובעיות בדרכי השתן והנשימה, "גליקוזידים קרדיאלים" אידאליים עבור פעילות תפקוד הלב, "אלקלואידם" הידועים בין היתר כמשכי כאבים ועוד.