fbpx
קנדידה – טיפול טבעי בקנדידה

קנדידה – טיפול טבעי בקנדידה

קנדידה – פטרייה לבנה

קנדידה היא פטריה נפוצה בכל העולם, אשר נמצאת באוכל וגם ובעיקר בתוך גופנו. מתי קנדידה משפיעה לרעה על הגוף ומובילה לתסמינים שליליים ומהו הטיפול הטבעי לקנדידה? התשובות כאן.

קנדידה Albicans היא סוג נפוץ ביותר של פטריית שמר הנמצאת בפה, בדרכי העיכול ובנרתיק, והיא עלולה להשפיע על העור, על ריריות העיכול ועל ריריות רבות אחרות.

אם המערכת החיסונית שלנו פועלת באופן אופטימלי, פטריית קנדידה לא תתפתח למצב זיהומי אלא תישאר שקטה.

מאידך, אם המערכת החיסונית אינה מתפקדת כראוי בגלל סיבות חיצוניות או פנימיות, הפטרייה תשגשג ותפגע במערכות הגוף.

ישנם מעל 500 זנים של קנדידה בעולם, אולם רק כ-20 זנים נחשבים פתוגנים, מעוררי הפרעות תסמינים ומחלות. נוכחות הקנדידה חשובה להגנה מול חיידקים אלימים.

האיזון הנכון בגופינו בין הרכב הפטריות להרכב החיידקים במיקרוביום שלנו הוא מרכיב חיוני לבריאותנו.

קנדידה שוכנת לרוב באזורי גוף חמים ולחים, כמו למשל חלל הפה, מערכת העיכול ואיברי המין.

קנדידה אלביקנס היא השכיחה ביותר. היא עלולה לגרום לזיהום דרך הדם, תוקפת יותר קשישים ומדוכאי חיסון, פוגעת במערכת העיכול ובמערכת הפריון .הנשית ועלולה לחדור לריאות ולכבד

קנדידה פאראפסילוסיס לחילופין, גורמת לזיהומים פטרייתיים בציפורניים ועלולה לפגוע במסתמי הלב ועוד.

במקרים בהם מערכת החיסון פועלת באופן מיטבי, הקנדידה אינה מתפתחת למצב זיהומי, וחיה במעיים מבלי לגרום לתסמינים.

עם זאת, כאשר המערכת החיסונית חלשה, עלול להתפתח זיהום המשפיע על העור, על ריריות העיכול ועל ריריות רבות אחרות בגוף.

במצב שכזה, הקנדידה מתיישבת במערכת העיכול ויכולה להתפשט לאזורים רבים בגוף כמו הפה והדם – ומשם לעור, לציפורניים, לקרקפת, לאברי הרבייה, לעיניים וכו', אל הקרומים סביב הלב ואפילו למוח.

 

חושדים בקיומה של פטריית קנדידה בגופכם? צרו קשר באתר

 

הסיבות להתפשטות פטריית קנדידה בגוף?

הסיבות העיקריות והידועות הן: שימוש באנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, חוסר אכילה של חיידקים פרוביוטיים (חיוביים), לחץ נפשי, סכרת סוג 1 ו-2, שימוש בקורטיקוסטרואידים אוראליים לאסטמה, אכילה של מזון מהונדס דל בשומנים בריאים, אכילה רבה של פחמימות ריקות, שתיית מים לא נקיים, עישון, שימוש באלכוהול, הדבקות, ועוד.

מה מרגישים כאשר פטריית קנדידה מתיישבת ומשגשגת בגוף?

תסמיני הקנדידה השכיחים כוללים תופעות הקשורות במערכת העיכול (לרבות תחושת אי נוחות, נפיחות, גזים או שלשולים) ריח רע מהפה, כאבי ראש, עצבנות, תשישות ודיכאון, הופעה של גרד בעור, דלקות חוזרות בנרתיק, ועוד.

כמו כן, שגשוג הקנדידה מוביל להיחלשות מערכת החיסון ומעלה את הסיכון להתפתחות של זיהומים שונים. אם הפטרייה שגשגה באזור המעי הגס היא עלולה להוביל לפגיעה בדופן המעי ובתהליך העיכול.

לכן, חשוב לטפל בשגשוג הקנדידה ולמנוע את הישנות המצב. ישנם הרבה תסמינים שיכולים להיות קשורים לרעלנים שהקנדידה מייצרת.

קושי בעיכול חלבונים, ריח פה, אלרגיות למזון עצירות או שלשול, גזים, בטן נפוחה, כאבי בטן, קוליטיס מעי רגיז, עלייה פתאומית במשקל, קושי לרדת במשקל ללא קשר לכמות המזון, ירידה לא מוסברת ולא רצויה במשקל, קושי לשמור על משקל תקין כאב גרון ועוד.

איך מאבחנים קנדידה?

ברפואה הקונבנציונלית האבחון מתבסס על תיאור הסימפטומים בלבד.

אולם, מאחר שהתסמינים השונים להם גורמת הקנדידה אינם ספציפיים, פעמים רבות האבחון יהיה מורכב. בדיקת דם מהירה בודקת נוגדנים רק נגד 4 זנים.

לפיכך כאשר מתקבלת תשובה שלילית בבדיקת דם אין זה אומר שאין בגוף את פטריית הקנדידה.

חשוב לדעת: הנוגדנים הנבדקים דרך הדם הם מסוג נוגדן IGG שמצביע על הדבקות או המצאות של קנדידה בעבר ולא נותן אינדיקציה על המצב
בדיקת צואה מטרתה לבדוק נוכחות פרזיטים שונים, רמת IgA- מדובר בנוגדן שמהווה חלק ממערכת החיסון הפועלת במעי. רמות גבוהות של נוגדן זה שימצאו בצואה יכולות להעיד על זיהום פעיל או דלקת.

מאידך, רמות נמוכות של הנוגדן יעידו על ירידה בפעילות החיסונית במעי שיכולה להיות מלווה בזיהום בקנדידה. האבחון ברפואה טבעית יכלול כמה שלבים. תשאול מעמיק על אורח החיים הסימפטומים ועוד.

אבחון לשון שמהווה מראה של מערכת העיכול, ובמקרה של שגשוג יתר של קנדידה יתבטא ברוב המקרים בהופעה של חיפוי לבן ועבה על גבי הלשון.

בדיקות דם לבחינת שינוי במדדים מסוימים שיכול להעיד על קנדידה (למשל קיום של אנמיה שיכול להעיד על בעיה במערכת העיכול שמקורה בשגשוג הפטרייה) הטיפול ברפואה המערבית הוא שימוש במשחות וכדורים המכילים חומרים אנטי פטרייתיים ורק בחלק מסוגי הקנדידה תהיה הטבה.

ברפואה הטבעית הראייה היא כוללת תוך שינוי אורח חיים. מטרת הטיפול הטבעי בקנדידה הוא החזרת האיזון במערכת העיכול באופן שתפסיק את שגשוג ההפטריה ובכך תקטין אותה.

ולאחר מכן להמשיך ולשמור על האיזון באופן שימנע שגשוג חוזר של הקנדידה.

טיפול טבעי בקנדידה

טיפול טבעי בקנדידה מתרכז בשמירה של אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי הגס ובחיזוק מערכת העיכול, מתוך מטרה למנוע את החזרה של הקנדידה.

בעזרת אורח חיים בריא, איזון וחיזוק הגוף, הגברת המודעות לגוף לטובת תהליכי שחרור רגשיים – הגוף מועצם ומערכת החיסון מתחזקת.

התזונה המיוחדת לטיפול בקנדידה משלבת מזונות מחזקים, מנקים ומשפרים תהליכי עיכול, לצד הימנעות מוחלטת מהמזונות אשר 'מזינים' את הקנדידה ועוזרים לה לשגשג.

יש להנהיג דיאטת קנדידה למשך שישה חודשים לפחות על מנת למנוע את התרבות הקנדידה. כל טיפול בקנדידה ללא תזונה מותאמת, לא תצליח.

במקביל לתזונה נכונה ומותאמת, יש לדאוג לשיקום פלורת המעיים וחיזוק אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי, על ידי צמחי מרפא מותאמים המספקים תמיכה לפעילות הכבד, מנטרלים רעלים ותומכים ב'ניקוי' של הגוף ואיזון בפלורת המעיים.

תזונת קנדידה כוללת לרוב ירקות טריים ודגנים מלאים, הימנעות מעישון ואלכוהול ונטילה של פרוביוטיקה ייחודית בפרוק מושהה, בצרוף פורמולות צמחיות להחזרת האיזון במערכת העיכול, בשילוב אורח חיים מתאים.

שיטת הניג לטיפול טבעי בקנדידה

במכון הניג פותחה שיטת טיפול שכוללת פורמולות צמחים ייחודיות לטיפול גם בקנדידה וגם בסימפטומים הנילווים.

הוספת פרוביוטיקה מותאמת,ואורח חיים בריא שכולל תזונה מותאמת, התייחסות לסטרס והמתח שגם הם משפיעים על מערכת החיסון.

שיטת הטיפול של מכון הניג מתחילה באבחון רב-תחומי המורכב מניתוח מפת הלשון, ניתוח מעמיק של הרגלי תזונה, בדיקת דם, אבחון הורמונלי על פי הרפואה הסינית, זיהוי ואיתור מזהמים במערכת העיכול והתייחסות למצבו הנפשי של המטופל.

ניתוח מפת הלשון מראה יעילות רבה משום שהלשון מאפשרת 'הצצה' אל מערכת העיכול דרך הקצה העליון שלה. בהתאם לאבחון של המומחים ממכון הניג, מורכבת לכל מטופל תכנית טיפול מותאמת אישית, על פי מקור הבעיה, החומרה של התסמינים השונים, אורח החיים של המטופל ומצבו הנפשי.

לכל תכנית מוגדרת תקופת טיפול ותזונה מדויקת בהתאמה אינדיבידואלית קפדנית.

לנוחיותם של המטופלים, האבחון וקבלת התכנית מתרחשים ביום אחד במכון הניג.

הפורמולות הצמחיות הלוקחות חלק בטיפול הטבעי של הניג לקנדידה מורכבות מתמציות צמחים בשילובים ייחודיים אשר פותחו על ידי מכון הניג באופן ייעודי לטיפול בבעיות במערכת העיכול ובקנדידה.

הפורמולות מבוססות על ניסיון של שנים רבות של טיפול מוצלח, לצד מחקרים הבודקים את ההשלכות הפיזיולוגיות והנפשיות של הטיפולים.

כל הפורמולות מיוצרות בתהליך מאושר על ידי משרד הבריאות, על פי תקנים בינלאומיים של ייצור.

מדובר בטיפול בטוח ומתאים לנשים בהריון, מניקות, מבוגרים וילדים.

התזונה המותאמת לטיפול בקנדידה כוללת גם תוספי מזון התומכים בטיפול, ובמידת הצורך מבוצעת גם שטיפת מעיים. מכון הניג מתגאה באחוזי הצלחה גבוהים מאוד במיגור הקנדידה והפחתת התסמינים תוך מספר ימים.

הטיפול במכון הניג ממשיך לאחר האבחון והכנת תכנית הטיפול עם ליווי צמוד לאורך כל התקופה, בה הנטורופתים ויועצי התזונה של המכון זמינים לכל שאלה והכוונה. מטרת הליווי היא סיוע וייעוץ, לצד הקניית הרגלים בריאים בהיבטים של תזונה ואורח חיים, כדי לייעל את תוצאות הטיפול בטווח הרחוק. חשוב לציין כי שיטת הטיפול של הניג משלימה לרפואה הקונבנציונלית ואינה מנוגדת לה.

חושדים בקיומה של פטריית קנדידה בגופכם? צרו קשר באתר

קנדידה

קנדידה על הלשון (מסמלת זיהום בעיכול ואולי בכלל חלקי הגוף)

טיפול טבעי בקנדידה

איך מאבחנים קנדידה?

את הקנדידה ניתן לזהות על הלשון, בגלגל העין, בעור הפנים, בציפורניים, ברוק, בבדיקת צואה ובדם.

במכון הניג, בהנהלת יאיר הניג, עוסקים מזה שנים באבחון וטיפול בקנדידה באופן יום יומי בהצלחה רבה ביותר.

במכון ישנה הצלחה של 100% במיגור הקנדידה והפחתת הסימפטומים תוך ימים ספורים.


מה הטיפול הניתן להטפעת פטריית קנדידה?

הטיפול הניתן במכון הניג לקנדידה הינו טבעי, יעיל וממוקד אשר לא פוגע במערכות הגוף ואף משקם ומחזק את הגוף כולו. הטיפול נעשה ע"י תזונה מאוזנת, לא קיצנית ומותאמת אישית, צמחי מרפא ייחודיים לטיפול בקנדידה, תוספי מזון התומכים בטיפול ושטיפת מעיים במידת הצורך.

מטופלים מדווחים על שיפור ניכר תוך זמן קצר מתחילת הטיפול.
הטיפול בטוח ומתאים גם לנשים בהריון, מניקות, מבוגרים וילדים.


תסמינים נוספים ליתר קנדידה בגוף:

  • כאבי בטן תכופים ובעיות עיכול
  • קושי להתרכז
  • תשישות ועייפות מתמדת
  • דכדוך / חרדה
  • שינויים במצב הרוח
  • עצבנות
  • ברזל, B12 ואבץ נמוכים בבדיקות הדם
  • כאבי ראש
  • תשוקה עזה לסוכרים, ממתקים, ולחמים
  • עור מגרד

ועוד…

שאלות ותשובות

הקנדידה היא פטריה נפוצה בכל העולם, אשר נמצאת באוכל וגם ובעיקר בתוך גופנו. מתי קנדידה משפיעה לרעה על הגוף ומובילה לתסמינים שליליים ומהו הטיפול הטבעי לקנדידה? התשובות כאן.

הטיפול הניתן במכון הניג לקנדידה הינו טבעי, יעיל וממוקד אשר לא פוגע במערכות הגוף ואף משקם ומחזק את הגוף כולו. הטיפול נעשה ע"י תזונה מאוזנת, לא קיצנית ומותאמת אישית, צמחי מרפא ייחודיים לטיפול בקנדידה, תוספי מזון התומכים בטיפול ושטיפת מעיים במידת הצורך.

נגישות
Call Now Button