fbpx
טיפול בצרבת, תרופה לצרבת ועוד

טיפול בצרבת – הגורמים להופעת צרבת, טיפול טבעי ועוד

איך מתמודדים עם צרבת Heartburn באמצעות טיפול טבעי?

אחת התופעות הנפוצות והמטרידות ביותר היא ה"צרבת", אבל ה"צרבת" היא, למעשה, סימפטום לשתי בעיות עיקריות אך שונות, שלא תמיד אנחנו מבדילים ביניהן.

הראשונה היא כיב קיבה או בשמה הפופולארי אולקוס. הסיבה העיקרית להיווצרות כיב קיבה הוא חיידק ההליקובקטר פילורי, שהתגלה לראשונה באוסטרליה בשנות ה–80 של המאה ה-20, על ידי פרופ' בארי מרשל ודוקטור רובין וורן שזכו על גילוי החיידק בפרס נובל. חיידק ההליקובקטר הוא בין היחידים שמסוגל לשרוד את חומצת הקיבה, וכאשר הוא משגשג הוא חודר את רירית הקיבה וגורם בשלב ראשון לכיב קיבה. במידה והוא לא מטופל הוא עשוי לגרום לגסטריטיס (דלקת קיבה כרונית) ואף לסרטן הקיבה. כאשר חומצת הקיבה באה במגע עם הכיב שנוצר, היא גורמת לתחושת צריבה חריפה מאד בקיבה.

התופעה השניה ידועה כמחלת ההחזר הקיבתי־ושטי או בשמה הלועזי "ריפלוקס". בבעיה זאת עולה תוכן חומצי, אשר בדרך כלל נשאר בקיבה, לוושט וגורם לכווייה במעטפת הפנימית של הוושט (צינור המחבר בין הפה לקיבה). לעיתים עלולים מיצי הקיבה אף לעלות לגרון ולחלל הפה. התופעות המוכרות האלו נובעות מסיבות שונות ביניהן בקע סרעפתי, חולשת שריר הסוגר, הנמצא במעבר בין הושט לקיבה, ואורח חיים לקוי כמו אכילה בשעות לילה מאוחרות לפני השינה וצריכה מרובה של קפה ועישון. התסמינים הנוצרים כוללים תחושת 'שריפה' של חמיצות וחריפות באזור הבטן העליונה, הגרון ובית החזה.

לפרטים על פתרון לצרבת צרו קשר

 

מהו הפתרון הטבעי לטיפול בצרבת?

על מנת להשיג טיפול בצרבת יש צורך להבין מניין שורשה של הבעיה. כאשר הצרבת נגרמת מכיב קיבה (אולקוס) מומלץ לבצע איבחון האם קיים זיהום חיידקי. לאחר מכן מומלץ לבנות תוכנית טיפול בשילוב צמחי מרפא והנחיות תזונה שתביא לשיקום מערכת העיכול בכלל והריריות בפרט. זאת בשילוב הטמעה נכונה של אורח חיים נכון יותר שיפחית הישנות התופעה.

כאשר הצרבת נגרמת בשל ריפלוקס חשוב לעזור למערכת העיכול עם תזונה מתאימה: אכילה איטית ולעיסה לפירוק המזון, לא לדלג על ארוחות – כדי שמיצי הקיבה לא "יעלו" לוושט וארוחות קטנות כל שלוש שעות. בנוסף חשוב להפחית סטרס ומתח, לא ללכת לשכב אחרי האוכל, לא לבצע פעילות גופנית מיד אחרי הארוחה ולהעזר בצמחי מרפא שעוזרים לשיקום מערכת העיכול עם דגש על החלק העליון שלה.

תרופה נגד צרבת אינה פתרון לצרבת

"תרופה" נגד צרבת היא טיפול בצרבת באמצעות חומר סותר חומצה, שמטפל בזמן אמת בתופעה, אבל לאחר שהמטופל מפסיק את נטילת התרופה, הצרבת חוזרת. סוגים שונים של כדורים נגד צרבת מפחיתים את תחושת הצריבה באמצעות חסימה של התאים המפרישים את חומצות הקיבה. כאמור, הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בסימפטומים בלבד.

לתרופות נגד צרבת יכולות להיות תופעות לוואי כגון בחילות, כאבי ראש, שלשולים, עייפות וחולשה. שימוש חוזר בסותרי חומצה מביא לפגיעה באנזימי העיכול ובכך פוגע בפירוק המזון. בנוסף, מחקרים קובעים שנטילה ממושכת של תרופות להפחתת חומצת הקיבה מעלות פי 8 את הסיכון לחלות בסרטן הקיבה.

יש פתרון טבעי לצרבת – שיטת האבחון והטיפול של מכון הניג

מכון הניג, המתמחה בטיפול בצרבת ובטיפול במגוון מחלות בטן ומערכת העיכול, מיישם שיטת אבחון וטיפול בעלת ותק של יותר מעשור ואלפי לקוחות מרוצים. השיטה מיועדת לריפוי של הגורם לאולקוס ולריפלוקס תוך שיקום ריריות הקיבה והושט. ובכך היא מרפאת את התסמינים מהשורש, בצורה ידידותית וטבעית.

השלב הראשון של הטיפול – אבחון רב-תחומי

האבחון של שיטת מכון הניג לטיפול בצרבת כולל אבחון באמצעות מפת הלשון, אשר מספקת לאנשי המקצוע מעין 'שער' אל מערכת העיכול. באמצעות ניתוח מפת הלשון, ניתן לזהות את המקור לבעיות הנמצאות במערכת העיכול.

בנוסף לכך, השיטה של מכון הניג כוללת בדיקה מקיפה ומעמיקה של הרגלי תזונה, ניתוח בדיקות דם, זיהוי של מזהמים במערכת העיכול וצעדים נוספים במידת הצורך. לצד זאת, האבחון מתייחס למצב הנפשי של המטופל- מבחינת גורמי לחץ ומתח.

תכנית טיפול בהתאמה אישית, פורמולות טבעיות ובטוחות וליווי צמוד

בשלב שאחרי אבחון מקור הבעיה, במכון הניג בונים תכנית פתרון לצרבת בהתאמה אישית עבור כל מטופלת ומטופל. התכנית משתנה לפי בעיית המקור אשר דורשת טיפול, חומרת התופעה, המצב הבריאותי של המטופל באופן נפשי ופיזי, ולבסוף גם אורח חייו של המטופל.

ההתאמה האישית של התכנית כוללת בין היתר פורמולות טבעיות של צמחי מרפא לטיפול טבעי בצרבת, אשר נבחרות בנפרד לכל מטופל וגם הנחיות לתזונה בהתאם לסיבת התופעה המאובחנת ולמצבו של המטופל.

על מנת להקל על תהליך הטיפול בצרבת ולהפוך את הטיפול למשימה נוחה, האבחון והטיפול יכולים להתבצע בקליניקה או בטלפון או בזום.

הפורמולות הצמחיות הייחודיות פותחו על ידי מכון הניג במשך שנים, על בסיס מחקרים וניסיון רב. מדובר בפורמולות טבעיות לחלוטין המיועדות באופן ספציפי לטיפול בבעיות במערכת העיכול. כל הפורמולות המוצעות במכון מיוצרות בישראל באישור משרד הבריאות תוך עמידה בתקני ייצור מחמירים וקפדניים.

תכנית הטיפול כוללת בתוכה גם תהליך ליווי ארוך טווח, המנוהל על ידי צוות מומחי המכון, המורכב מנטורופתים, יועצי תזונה וכד', אשר שומרים על זמינות גבוהה לשאלות מצד המטופלים. מטרת הליווי היא סיוע, ייעוץ ועזרה בהקניית הרגלים חדשים לאורח חיים בריא לטווח הרחוק, מתוך כוונה לשמר את תוצאות הטיפול ולהפחית את הסיכוי להופעה של צרבת.

השיטה של מכון הניג אינה סותרת את הרפואה הקונבנציונלית אלא באה מתוך מטרה להשלים ולהוסיף לה שכבה של טיפול טבעי.

 

לפרטים על פתרון לצרבת צרו קשר

 

שאלות ותשובות

צרבת מתאפיינת בתחושת שריפה לאורך הוושט, הגרון ובית החזה. לעתים מלווה התחושה גם בחזרתיות של מיצי קיבה ובחילה קלה. הגורמים לה רבים ואנו כאן על מנת להגיש לכם את הפתרון

טיפול בצרבת מתרכז לרוב במתן תרופות שמסייעות להרגעת הסימפטומים אך לא בהכרח מטפלות בשורש הבעיה. טיפול טבעי בצרבת בשיטת מכון הניג מתקמדת בראש ובראשונה בבעיה עצמה הגורמת לצרבת להתרחש ומשם הדרך לריפוי קלה יותר.

נגישות
Call Now Button