fbpx
דלקות מעיים

דלקות מעיים

טיפול טבעי בדלקות מעיים

דלקת מעיים היא מצב רפואי הגורם לתופעות המשבשות את איכות החיים הסיבה למחלה לא ידועה וישנן השערות לגבי הגורמים שונים, ביניהם זיהום, מחלות כרוניות ודלקת נלווית למצבים רפואיים אחרים. בעוד שווירוסים וחיידקים מובילים להתפרצות של מחלת מעיים נקודתית, ישנם גם מצבים כרוניים או חוזרים, אשר יכולים להוביל לתסמינים ארוכי טווח ולפגוע באיכות החיים לאורך זמן
בין התסמינים הנפוצים של דלקות במעיים: שלשול ועצירות הקאות, חום גבוה, בחילות, חוסר תאבון, ירידה במשקל, חולשה כללית, אנמיה ועייפות, בעיות בפרקים, פריחה על העור, יציאה דמית ועוד. בהופעת דלקת חמורה אצל ילדים עלול להירשם עיכוב בגדילה, איחור בהתבגרות המינית, אפטות בפה, דלקות פרקים ועוד. בחלק מהמקרים התסמינים הם תוצר ישיר של הבעיה, ובחלק מהמקרים מדובר על תופעות לוואי של המצב.

מחלות כרוניות, כמו קרוהן וקוליטיס כיבית, הם מצבים אשר יכולים לפגוע במקטעים שונים לאורך מערכת העיכול ועלולים לגרום לתסמינים חמורים לטווח רחוק. בנוסף, קיימות מחלות הנובעות מבעיות מבניות של המערכת, כמו דיברטיקוליטיס — הסתעפות במעיים, אשר יכולות להוביל לדלקת כרונית.

מבחינת הצורך בטיפול, יש להבחין בין דלקת ממושכת וחוזרות במעיים לבין גסטרואנטריטיס, או 'וירוס בטן', שהיא דלקת זיהומית של הקיבה ושל המעי, מחלה שכיחה מאוד הגורמת לבחילות, הקאות, חום, כאבי בטן ושלשול. במרבית המקרים מדובר בזיהום ויראלי אשר חולף מעצמו ולא דורש טיפול מיוחד. כאשר המחלות הזיהומיות חוזרות בתדירות גבוהה או נמשכות לאורך זמן, חשוב להגיע לבדיקות יסודיות כדי לאבחן את הבעיה. ולטפל בכך.

לפרטים על טיפול בהופעת דלקת מעיים, צרו קשר

טיפול בדלקת מעיים

בראש ובראשונה, המטרה ההתחלתית של טיפול בדלקות במעיים היא הפחתת התסמינים של הדלקת, כדי להפחית את הסבל ולשפר את איכות החיים בטווח הקצר. מעבר לכך, המטרה הבאה בתור היא מניעה של דלקת בעתיד וכל הסיבוכים הקשורים אליה.

ברפואה קונבנציונאלית, הפתרון הנפוץ הוא פתרון תרופתי ובחלק מהמקרים גם התערבות כירורגית. בנוסף, נהוג לספק טיפול הקשור לתזונה ולנפש.

הגורמים הנפוצים לדלקות במעיים

הגורמים למחלות מעי דלקתיות הם פעילות רבה מידי ולא מווסתת של מערכת החיסון במעי, אשר מובילה בהמשך הדרך לדלקת במעיים. נכון להיום, הרפואה הקונבנציונלית לא יודעת להצביע על גורם אחד וברור המוביל לדלקת. על פי ההערכות, ישנם גורמים סביבתיים, גנטיים ונפשיים לכך.

בכל הנוגע לגורמים גנטיים, נצפתה שכיחות גבוהה יותר מהממוצע בקרב משפחות וקבוצות אתניות מסוימות.

בין הגורמים הסביבתיים הידועים בתור משפיעים על מחלות דלקתיות במעי: תזונה מעובדת ותעשייתית, עישון אשר מחמיר את תופעות מחלקת הקרוהן, שינויים בחיידקי המעי, נטילת תרופות מסוימות ועוד. בנוסף, לחץ נפשי יכול להביא להחמרה בהתקפי המחלות, אך אינו נחשב גורם להיווצרות המחלה עצמה.

שיטת הניג לטיפול טבעי בדלקות מעיים

בכל תופעה ומחלה הקשורה למערכת העיכול, ביניהן דלקות במעיים, במכון הניג, הקליניקה הגדולה בישראל לטיפול בבעיות שונות במערכת העיכול, אשר פועל בפריסה ארצית, מאמינים כי הפתרון לתסמינים נמצא בהתייחסות לסיבת השורש, מה שיוביל למניעת הופעה חוזרת של המחלה בעתיד.

השלב הראשון בשיטה של מכון הניג הוא אבחון רב-תחומי שתפקידו לזהות את הגורמים לבעיה. אחד החלקים המרכזיים של תהליך האבחון הוא ניתוח של מפת הלשון, המהווה 'חלון' דרכו ניתן להציץ אל מערכת העיכול כולה. בנוסף, חלקי האבחון מורכבים מניתוח מפורט של הרגלי התזונה, תוצאות בדיקת דם, אבחון הורמונלי על פי שיטות הרפואה הסינית, זיהוי מזהמים במערכת העיכול ובחינה של מצבו הנפשי של המטופל.

על פי האבחון של המומחים מהניג, מקבל המטופל תכנית טיפול בהתאמה אישית, הנקבעת על פי מקור הבעיה, חומרתם של התסמינים, סגנון החיים של המטופל וגם מצבו הנפשי.

התכניות נבדלות אחת מהשניה במסגרת הזמן שלהן וההנחיות שלהן באשר לתזונה היומיומית. כל האבחון וגיבוש התכנית מבוצע ביום אחד מרוכז, על מנת לתת למטופלים שירות נוח ויעיל.

הטיפול מורכב מפורמולות צמחיות ייחודיות שפותחו על ידי מכון הניג לטיפול טבעי במחלות מעי דלקתיות, אשר מבוססת על תמציות צמחים ייעודיות לתופעות במערכת העיכול. הפורמולות הורכבו לאחר שנים של ניסיון פרקטי עם אלפי מטופלים וביצוע מחקרי גוף-נפש. כל הפורמולות הצמחיות מיוצרות במפעל באישור משרד הבריאות הישראלי ועל פי תקני ייצור בינלאומיים קפדניים.

לאחר האבחון וניסוח תכנית הטיפול, נציגי מכון הניג ממשיכים ללוות את המטופלים באופן צמוד לאורך כל זמן הטיפול, באמצעות יועצי תזונה, נטורופתים ונציגי מכון הניג הזמינים לכל עניין ושאלה. מטרת הליווי היא סיוע וייעוץ, יחד עם הקניית הרגלים בריאים בתזונה ובחיים, על מנת לשפר ולייעל את תוצאות הטיפול בטווח הרחוק, ולמנוע הופעה חוזרת של מחלות מעי דלקתיות.

שיטת הטיפול של הניג מהווה גורם משלים וטבעי לרפואה הקונבנציונלית ואינה סותרת אותה בכל הנוגע להנחיות והטיפול בדלקת מעיים אצל מטופלים.

לפרטים על טיפול בהופעת דלקת מעיים, צרו קשר

שאלות ותשובות

דלקת מעיים היא מצב רפואי הגורם לתופעות המשבשות את איכות החיים הסיבה למחלה לא ידועה וישנן השערות לגבי הגורמים שונים, ביניהם זיהום, מחלות כרוניות ודלקת נלווית למצבים רפואיים אחרים.

בכל תופעה ומחלה הקשורה למערכת העיכול, ביניהן דלקות במעיים, במכון הניג, הקליניקה הגדולה בישראל לטיפול בבעיות שונות במערכת העיכול, אשר פועל בפריסה ארצית, מאמינים כי הפתרון לתסמינים נמצא בהתייחסות לסיבת השורש, מה שיוביל למניעת הופעה חוזרת של המחלה בעתיד.

נגישות
Call Now Button