fbpx
מעי רגיז

מעי רגיז טיפול ואבחון

מעי רגיז – טיפול במעי רגיז ותופעותיו

 

אז מה מרגיז לכם את המעי?

תסמונת המעי הרגיש (המכונה גם המעי הרגיז), או IBS, היא שם כללי למכלול של תסמינים המופיעים במערכת העיכול, בעיקר עצירות ושלשולים לסירוגין, נפיחות וכאבי בטן.

ברוב המקרים של תסמונת המעי הרגיז, כל התסמינים מופיעים במקביל. על פי ההערכות, בין 5% ל-25% מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם סובלים מתסמינים של התעופה.

נשים מדווחות על תסמונת המעי הרגיז פי 3 מגברים. התסמונת אמנם אינה מסוכנת, אך היא פוגעת באופן משמעותי באיכות החיים ומקשה על התפקודי היומיומי, עד לרמה של הפסד ימי עבודה.

תסמונת המעי הרגיש (מעי רגיז) היא מצב כרוני המתאפיין בתקופות שקטות לצד תקופות פעילות, במיוחד במצבי לחץ בחיים. הסיבות להתפתחות תסמונת המעי הרגיש אינן ידועות באופן חד-משמעי, אך ההשערות המובילות ברפואה הקונבנציונלית הן שילוב של גורמים פסיכולוגיים, תזונתיים ופיזיולוגיים, שינויים בדפוס הפעילות של שרירי דופן המעי, תקשורת לקויה בין מערכת העצבים והמוח למערכת העיכול, שינויים הורמונליים ואף שינוי בהרכב החיידקים הטובים במעי הגס.

המחקרים מראים על גורמי סיכון שונים המעלים את הסיכוי להופעת התסמונת: נשים נמצאות בסיכון גבוה פי 2 להתפתחות תסמונת מעי רגיז, אנשים מתחת לגיל 50 נוטים יותר לפתח אותה, אירועיי חיים מלחיצים או קשים בעבר, היסטוריה משפחתית של התסמונת וזיהום חמור במערכת העיכול.

לפרטים על טיפול בתסמונת מעי רגיז צרו קשר באתר

 

תסמינים של מעי רגיז

לתסמונת המעי הרגיז סימפטומים רבים הדומים למחלות מעיים אחרות, אך בשונה מהן, תסמונת המעי הרגיש לא מובילה לדלקת או לשינויים ברקמת המעי, ואינה מגדילה את הסיכון להתפתחות סרטן המעי הגס, על פי הנתונים.

תסמונת המעי הרגיז נחלקת לשלושה סוגים המבוססים על דפוסים שונים של שינויים בתנועות המעיים: מעי רגיז עם עצירות (IBS-C), מעי רגיז עם שלשולים (IBS-D) ומעי רגיז עם דפוס מעורב (IBS-M). בין התסמינים הנפוצים של התופעה, אשר יכולים להופיע במקביל או בנפרד: כאבי בטן אשר מופחתים לאחר יציאות, שלשולים, יציאות מרובות, עצירות, שילוב עצירות-שלשול, הפרשת ריר בצואה, נפיחות של הבטן ופעילות גזים משמעותית. ההשפעה הגופנית של המעי הרגיז משתנה בתדירות ובעוצמה מאדם לאדם ומתקופה לתקופה אצל אותו אדם.

יש מי שחווה תסמינים בעלי השפעה קלה ויש מי שסובל מתסמינים חמורים תכופים הפוגעים באיכות החיים ביום-יום.

אבחון תסמונת מעי רגיז

אבחון תסמונת המעי הרגיש מבוצע על פי ראיון רפואי, ההיסטוריה הרפואית של המטופל, בדיקה גופנית, בדיקות דם, צואה ובדיקת נשיפה לבדיקת צמיחת חיידקים במעי הדק או בעיות בעיכול פחמימות מסוימות, כגון אי סבילות ללקטוז.

משום שאין לתסמונת סימנים פיזיים, האבחון מבוסס לרוב על דרך השלילה של מצבים אחרים (בדיקת צליאק, שלילת דלקת במעיים, בדיקת מצבים כגון סרטן המעי הגס וכד').

טיפולים לתסמונת מעי רגיז ברפואה קונבנציונלית

משום שהגורם לתסמונת אינו ידוע לרפואה הקונבנציונלית, הטיפולים הנפוצים לתסמונת מתמקדים בהקלה של התסמינים ומורכבים משילוב של התאמת תזונה נכונה, פעילות גופנית סדירה והפחתה של גורמי לחץ.

ברפואה הקונבנציונלית, ניתן גם טיפול תרופתי כגון תרופות משלשלות, נוגדי עוויתות בבטן להרפיית שרירי מערכת העיכול, תרופות נוגדות דיכאון ומעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין.

בין השינויים המומלצים בתזונה ובאורח בחיים בהתמודדות עם תסמונת המעי הרגיש: צריכת סיבים תזונתיים, הימנעות ממזונות שנמצאו כמחמירים את התסמינים, הקפדה על שתייה מרובה ואכילה בזמנים קבועים.

טיפול טבעי בתסמונת המעי הרגיז – השיטה של מכון הניג

שיטת האבחון והטיפול של מכון הניג, המיועדת באופן ספציפי לבעיות במערכת העיכול, מורכבת ממספר שלבים חשובים בדרך להפחתת התסמינים של המעי הרגיז ושיפור איכות החיים.

האבחון הרב-תחומי של שיטת הניג כולל ניתוח של מפת הלשון, המהווה 'שער' דרכו ניתן להציץ אל המשכה של מערכת העיכול בתך הגוף.

בנוסף, האבחון של מכון הניג כולל בדיקה מקיפה ועמוקה של הרגלי אכילה, ניתוח מדדים מבדיקות דם, אבחון הורמונלי על פי הרפואה הסינית, זיהוי מזהמים במערכת העיכול והתייחסות למצבי לחץ ומתח.

בהתאם לאבחון התופעה, כל מטופל ומטופלת מקבלים תוכנית טיפול מותאמת אישית על פי הגורמים לבעיית המעי הרגיז, חומרת התסמינים, הרגלי החיים והמצב הפיזי והנפשי של המטופל.

תוכנית טיפול יכולה להשתנות בין המטופלים בהיבטים כמו משך הטיפול, הרכב הפורמולות הטבעיות של צמחי המרפא והנחיות להרגלי תזונה בהתאם לתסמינים ולדרך הטיפול הרצויה.

לנוחיותם של המטופלים, האבחון וההתאמה האישית של הטיפול מבוצעים בפגישה אחת.

הפורמולות הייחודיות של הניג לטיפול בתסמונת מעי רגיז

בנוסף לאורח חיים בריא, תזונה מותאמת ופרוביוטיקה בהרכב ייחודי ובשחרור מושהה, הטיפול של מכון הניג מתבסס על פורמולות בלעדיות לטיפול טבעי בתסמונת המעי הרגיז, עם תוספים מתאימים.

הפורמולות הן טבעיות לחלוטין, ומיוצרות במפעל תחת אישור משרד הבריאות ותקני ייצור מחמירים. פורמולת RLX של מכון הניג כוללת זעפרן המשפיע על המערכת החיסונית בעקבות כמות גדולה של ויטמין C, ברזל, ויטמין B6 ורכיבים טבעיים התורמים להאצת ייצור כדוריות הדם הלבנות המגבות על הגוף מפני פולשים, שיפור יכולת הזיכרון, האצת קצב זרימת הדם והגדלת כמות החמצן הקיימת בדם, שיפור תפקוד מערכת העצבים.

בנוסף, הפורמולה כוללת שורש ולריאן, אשר על פי המחקרים מפחית את תחושת החרדה בתגובה לסטרט אקוטי ועשוי לסייע במצבים כרוניים, גאבא – חומצת אמינו הנמצאת בגוף באופן טבעי ומשמשת מתווך עצבי המסייעת לוויסות פעילות המוח, תערובת חיידקים 4BC פירוק איטית ופרוביוטיקה עם חיידק טוב מסוג Bacillus coagulans המייצר חומצה לקטית ומראה עמידות גבוהה בהרבה מהפרוביוטיקה הנפוצה.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך

חלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול בתסמונת המעי הרגיז של מכון הניג הוא הליווי הצמוד והמתמשך של המטופל או המטופלת על ידי צוות מגוון של אנשי מקצוע – נטורופתים, יועצי תזונה ועוד – אשר מלווים את המטופלים מטעם המכון וזמינים לכל שאלה. הליווי נועד ליצירת סיוע וייעוץ מקרוב, אך גם להקניית הרגלים לאורח חיים נכון ואיכות חיים משודרגת, כדי לסייע בשמירה על תוצאות הטיפול לטווח הרחוק.

יש לציין כי שיטת הניג אינה מתנגשת עם הרפואה הקונבנציונאלית או מנסה להציע חלופה מוחלטת, אלא משמשת חלק ממערך הרפואה המשלימה אשר מנסה לתת מענה של הפחתת תסמינים, טיפול בבעיות עומק ומניעה עתידית של התופעה.

לפרטים על טיפול בתסמונת מעי רגיז צרו קשר באתר

 

 

שאלות ותשובות

תסמונת המעי הרגיש (המכונה גם מעי רגיז), או IBS, היא שם כללי למכלול של תסמינים המופיעים במערכת העיכול, בעיקר עצירות ושלשולים לסירוגין, נפיחות וכאבי בטן.

שיטת האבחון והטיפול של מכון הניג, המיועדת באופן ספציפי לבעיות במערכת העיכול, מורכבת ממספר שלבים חשובים בדרך להפחתת התסמינים של המעי הרגיז ושיפור איכות החיים. האבחון הרב-תחומי של שיטת הניג כולל ניתוח של מפת הלשון, המהווה 'שער' דרכו ניתן להציץ אל המשכה של מערכת העיכול בתך הגוף. בנוסף, האבחון של מכון הניג כולל בדיקה מקיפה ועמוקה של הרגלי אכילה, ניתוח מדדים מבדיקות דם, אבחון הורמונלי על פי הרפואה הסינית, זיהוי מזהמים במערכת העיכול והתייחסות למצבי לחץ ומתח.

נגישות
Call Now Button