רפואה טבעית - פונקציונאלית

ההבדל הגדול ביותר בין הרפואה הטבעית – פונקציונלית לזו הקונבנציונאלית, איננו דווקא במקור הטבעי של תוספי התזונה או ההומאופתיה, למשל, הרי רובכם ודאי יודעים שאנטיביוטיקה אף היא, מקורה בטבע.

 
ההבדל המרכזי הוא באופן ההשפעה של הטיפול, עצם הגישה לשאלה "מה היא מחלה?" או "מה היא רפואה?" וממילא הנגזרת הטיפולית האם מטפלים בחולה או במחלה – האם מחסלים חיידקים או מנסים לבין למה הם פוגעים דווקא בי וממילא התייחסות שיקומית לאותה מערכת שאפשרה פגיעה זו.
 
הרפואה הטבעית-פונקציונלית מתמקדת בגורם לבעיה ולאיכות תפקוד האיברים והמערכות של הגוף, כאשר המטרה המרכזית שלה היא לחזק ולחסן את הגוף, או לאפשר לו פינוי רעלים, איזון ויציבות גופנית ונפשית טובה הרבה יותר. התועלת שתצא מהפעולה הזו היא בסופו של דבר פתירת התסמינים והגורמים לסבל.
 
נתייחס למשל לטיפול בחיידק ההליקובקטר פילורי. צרבות, גזים במערכת העיכול, בחילות, כאבי בטן, ריח רע מהפה וחוסר ספיגה של ברזל וויטמין B12 הם חלק מתסמיני החיידק, היושב בקיבה. גם במקרים בהם הרפואה המערבית מצליחה לאתר את החיידק, הטיפול השכיח הוא אנטיביוטיקה. היא אמנם מצליחה לעיתים לחסל את החיידק, אך פוגעת ברירית הקיבה, מחסלת את אוכלוסיית החיידקים המסייעים למערכת העיכול ופוגעת בתהליך ההחלמה של רירית הקיבה שנפגעה. כדי למנוע את הכאב ברפואה משתמשים גם תרופה סותרת חומצה, שמטפלת בתסמין של הריפלוקס או צרבת בלבד. תרופה זו גורמת לעיכול לא תקין של כלל המזון שמתקבל בגוף, המזון שהיה צריך חומצה כדי להתעכל, נכנס לא מעוכל אל תוך המעיים – ורשימת הבעיות שמזון לא מעוכל שנכנס למעיים יכול לגרום ארוכה מאוד. מטפילי מעיים, מעי רגיז, קנדידה, מעי דליף, בעיות ביציאות, אלרגיות, חולשה, בעיות עיכול שונות, בעיות עור, מחלות אוטואימיוניות ועוד…
 
הרפואה הטבעית-פונקציונלית פועלת בגישה שונה לחלוטין: היא לומדת את המטופל הספציפי ואת הרגליו בהיבט הנפשי ובהיבט הגופני. כשמגיע לקוח עם חיידק בקיבה שאנטיביוטיקה לא עזרה לו או שאיננו מעוניין לקחת אנטיביוטיקה, דבר ראשון אנחנו מאבחנים אותו על הרגלי חייו. לאחר מיכן, אנחנו בודקים למה הרקמה של הקיבה נחלשה. למה יש דלקת או יתר חומצה. זה יכול לנבוע מהנפש, מהרגלי האכילה ומעוד דברים נוספים. אנחנו בודקים נוכחות של קנדידה אשר מחלישה את מערכת החיסון ופוגעת ברירית. הרי הרירית הפגועה היא זו שהזמינה את החיידק מלכתחילה.
 
חלק גדול מהטיפולים הטבעיים שמכון הניג מציע כוללים התייחסות גם למצב הנפשי, בשל העובדה כאמור שהמצב הנפשי משפיע על הבריאות הגופנית.
 
מגוון הטיפולים הטבעיים שבמכון הניג הוא המקיף ביותר: החל מאבחונים במספר שיטות: תשאול גוף ונפש, בעזרת גלגל העין, לשון, ובדיקות דם, והמשך בטיפולים ייעודיים לבעיות עיכול, טיפול רגשי משולב ועמוק, תוספי תזונה והומאופתיה המסוגלים לטפל בכל סבל או קושי, ולשמור על בריאותך.
 
אם גם לך יש בעיה בריאותית מציקה אשר לא מצאת לה עדין פתרון – כדאי לך ליצור איתנו קשר. במכון הניג נציע לך את הטיפול הטבעי המותאם לשורש הבעיה שלך.