fbpx
ריטלין טבעי

ריטלין טבעי – האמנם?

האם יש דבר כזה "ריטלין טבעי"?

עם העלייה הגדולה במספר האבחונים של הפרעות קשב וריכוז, עולה גם החיפוש אחר טיפולים מתאימים, שיקלו על חיי האנשים עם הבעיה. אנשים ובעיקר ילדים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז עלולים לפתח דימוי עצמי נמוך ותחושת מסוגלות ירודה ולפיכך חשוב מאד לסייע להם לחזור למסלול תפקוד תקין. עם זאת אנשים רבים חוששים מטיפול תרופתי ולפיכך נרתעים מהטיפול ונותרים עם הבעיה. אבל כדאי לדעת שישנן דרכים רבות להקל על התסמינים באמצעות "ריטלין טבעי", אשר נמצא בהישג יד של כל אחד מאיתנו.

סובלים מבעיית קשב וריכוז? יש גם טיפול טבעי

בעיית קשב וריכוז ADD היא הפרעה הנוצרת כתוצאה מחוסר איזון בפעילות של מוליכים עצביים במוח, הגורמים לקשיים בפעילות הקוגניטיבית והמתבטאים בחוסר קשב וקשיי ריכוז. בין השאר מדווחים האנשים על טווח קשב קצר והסחת דעת בקלות, דחיינות, הימנעות וקושי בסדר והתארגנות. ישנם מצבים שבהם הפרעת הקשב כוללת גם היפראקטיביות ADHD ואז היא מתאפיינת גם בחוסר שקט, תזזיתיות ואימפולסיביות. הפרעת קשב וריכוז יכולה לפגוע באופן משמעותי בתחומים רבים בחיים ובהם המישור הלימודי, התעסוקתי, המשפחתי, החברתי וגם האישי ולהוביל למעגל "רשע" של תפקוד ירוד. עם זאת אנשים רבים, ובעיקר הורים לילדים, חוששים ממתן תרופות פסיכיאטריות, ומחפשים דרך טבעית להקל על הבעיה. טיפול טבעי בקשב וריכוז יכול לסייע גם לאנשים אשר לא מגיבים לטיפול תרופתי, או סובלים מתופעות לוואי לא נעימות כגון חוסר תיאבון ומצב רוח ירוד. אז איפה ניתן למצוא "ריטלין טבעי" בסביבה המיידית?

לפרטים נוספים על ריטלין טבעי צרו קשר בדף הצור קשר ובואו לאבחון

 

תזונה כריטלין טבעי

כיום ידוע כי לתזונה יש תפקיד משמעותי בכל היבטי הבריאות שלנו, וביניהם גם באיזון תסמיני קשב וריכוז. הרגלי אכילה נכונים ותפריט מאוזן יכולים להקל על תסמיני בעיית קשב וריכוז ולשפר את התפקוד היומיומי של ילדים ומבוגרים. אז על מה חשוב להקפיד? ראשית על סדר הארוחות – מומלץ לצרוך 3 ארוחות מסודרות ביום, תוך אכילה קשובה ללא הסחות דעת ובעיקר לא לאכול תוך כדי צפייה במסך. מומלץ לכלול בתפריט חלבונים, פחמימות מורכבות, פירות וירקות, חומצות שומן, דגים ואגוזים. ומה לא לאכול? כדאי להימנע מסוכרים ופחמימות ריקות ולהפחית במזון מעובד, מזון מהיר, צבעי מאכל ובעיקר משקאות ממותקים, אשר ידוע כי הם עלולים להחמיר משמעותית תסמינים של הפרעת קשב וריכוז. למבוגרים מומלץ להגביל צריכה של אלכוהול וקפה.

מעבר לתזונה, גם אורח חיים מאוזן חשוב מאד בעיקר לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז. פעילות גופנית למשל היא ריטלין טבעי ידוע ומוכח, ופעמים רבות תשמעו ילדים המספרים כי לאחר שיעור ספורט הם מרגישים מרוכזים הרבה יותר. יתרה מכך, פעילות ספורטיבית משפרת משמעותית את הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות של הילדים, ותורמת גם לכישוריהם החברתיים. גם שינה מסודרת היא סוג של ריטלין טבעי, אשר מאזן את חייהם של ילדים עם קשב וריכוז. שינה היגיינית כוללת הקפדה על שעות שינה מסודרות בחדר חשוך ושקט, וללא חשיפה למסכים לפני השינה. ככלל, צמצום חשיפה למסכים היא המלצה גורפת בכל הקשור לילדים עם בעיות קשב וריכוז, ולכן מומלץ להגביל את שעות הצפייה בטלוויזיה ובטלפון הנייד ולמנוע חשיפה לפני שעות הלילה.

תוספי תזונה להפרעת קשב וריכוז

מחקרים מעלים כי חוסרים במינרלים מסוימים כגון אומגה 3, אבץ, ברזל ומגנזיום, עלולים להשפיע לרעה על הסובלים מהפרעת קשב וריכוז ולהחמיר את התסמינים. מכיוון שקשה לכלול את כל המרכיבים החיוניים הללו רק בתזונה, ניתן להיעזר כתוספי תזונה כסוג של ריטלין טבעי, אם כטיפול משלים לטיפול תרופתי ואם כטיפול חלופי, במצבים המתאימים לכך בלבד.
בנוסף ידוע כי ישנם צמחי מרפא אשר יכולים להשפיע בצורה טובה מאד ולסייע בהגברת החיוניות, מצב הרוח והריכוז. אצלנו במכון הניג ביצענו מחקר מעמיק ופיתחנו פורמולה ייחודית בשם RLX אשר כוללת ארבעה רכיבים שהוכחו מחקרית ונתגלו כמפחיתי סטרס וחרדה ומגבירי קשב וריכוז: זעפרן, ולריאן, גאבה וזרעי זיזיפוס. RLX הוא מוצר קטן, מרוכז, חזק ויעיל אשר במצבים מותאמים לכך יכול לשמש כסוג של "ריטלין טבעי". התכשיר מתאים לכל מי שמחפש חלופה טבעית לטיפול תרופתי, או למי שמבקש להעצים את אפקט התרופות ולצרוך אותו בנוסף.

טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

טיפול בהפרעת קשב וריכוז צריך להתחיל מאבחון מסודר אצל אנשים המורשים לכך. לעתים עצם התהליך של "מציאת שם לבעיה" מסייע לסובלים ומקל עליהם את תחושת הבלבול וחוסר הודאות. לאחר מכן חשוב להקפיד על מעקב רפואי מסודר ובמסגרתו ניתן להסתייע גם בטיפול באמצעות פורמולות טיבעיות. ישנם מצבים שבהם בפירוש ניתן יהיה לחוש בהקלה ולחסוך את הטיפול התרופתי, ויש מצבים אשר טיפול טבעי יהיה חלק מגישת טיפול כוללת אשר תכלול גם תרופות וגם תוספי מזון ייעודיים. העיקרון החשוב ביותר הוא ראיית האדם והתאמת הטיפול באופן אישי ומיטבי, לחיים בריאים ושמחים יותר.

 

לפרטים נוספים על ריטלין טבעי צרו קשר בדף הצור קשר ובואו לאבחון

מאמרים נוספים

תזונת קנדידה

תזונת קנדידה

פטרייה הקנדידה היא פטרייה טבעית החיה במערכת העיכול של האדם. בדרך כלל נוכחותה אינה מהווה סכנה והיא אף ממלאת תפקיד חשוב בוויסות הפלורה החיידקית בגוף.

קרא עוד »
דלקת בוושט

דלקת בוושט

מערכת העיכול שלנו כוללת את הוושט, הקיבה והמעיים, ותפקידה לפרק את המזון שאנו אוכלים על מנת לספק לגוף את החומרים המזינים הדרושים לו. הוושט הוא

קרא עוד »
נגישות
Call Now Button