הורדת כולסטרול והפחתת שומנים בדם

לפני שנים רבות אנשים אכלו שומן לצורך בריאותם. הם ידעו שהשומן הוא המזון היקר והבריא ביותר מכל המזונות.

רופא השיניים הדגול, ווסטון פרייס, חקר בכל העולם שבטים ותיקים על הרגלי האכילה שלהם מתוך רצון לעזור למטופליו הרבים להימנע מטיפולי שורש וסתימות. הוא הרגיש שבבית הספר לרפואה לימדו אותו לסתום חורים אבל לא למנוע את היווצרותם. הוא יצא למסע בעולם הגדול בחיפוש אחר תרבויות, הרגלי אכילה ומצב בריאותם.

במסע שלו הוא גילה שבכל השבטים לא היו בעיות שיניים כלל וכלל. חוץ מבעיות אסתטיות עקב חוסר בצחצוח השיניים ולכלוך, לא הייתה שום בעיה. להיפך, השיניים המלוכלכות היו חזקות כל כך, ממש כמו עצמות של ספורטאי חזק וצעיר. הלסת של אותם אנשי שבטים ותיקים הייתה חזקה ורחבה, ובגופם לא היה שום זכר למחלה מטבולית כגון לחץ דם, סכרת, השמנה או כולסטרול. הוא בדק וחקר מה המזון האהוב, החשוב והיקר ביותר לאותם שבטים, וגילה שהמזון הזה הוא השומן. הם אכלו שומן של דגים, של בהמות, של פירות וירקות.

ולא צריך ללכת רחוק כל כך. גם בגמרא העתיקה שלנו מוזכר הערך הבריאותי הרב שיש לשמן ולשומן כמאכל וכמשחה, והיא מזכירה את הערך הבריאותי הקיים בביצה.

בשפה העברית בטעות בחרו לקחת את השורש ש.מ.נ ולהלבישו על שני דברים שונים לחלוטין:

  1. אדם שמן
  2. 'מאכל שמן' או שומן, או שמן כגון שמן זית.

אין כל קשר בין אדם בעל מסת גוף שמנה או לעודף שומנים בגוף, לבין אכילת שומנים. אין שום מחקר קליני בעולם שמראה שיש קשר בין אכילת שומנים לחולי, או בין הימנעות מאכילת שומנים לבריאות.

כשיש לנו שמן על הידיים, כיצד מסירים אותו?

התשובה היא ע"י סבון.

והנה ידיעה מרעישה: הסבון עשוי משמן. על כן יש להבין ששמן מוריד שמן.

אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר לכך היא העובדה שאנשים היום אוכלים פחות שומנים עקב המלצותיהם של הרופאים, חברות התרופות ומשרד הבריאות, ועדיין גורם המוות מספר אחד בעולם הוא בעיות בכלי הדם והלב. לכאורה, לשיטתם, המחלות היו צריכות ללכת ולהיעלם ולא לצבור תאוצה.

יש כאן בעיה מהותית שיש לתת עליה את תשומת הלב. כנראה שאנחנו לא נלחמים בגורם האמיתי למחלה.

הכולסטרול שבגופנו חשוב מאוד ויקר מאוד לכלל המערכות בגוף ובמיוחד למערכת החיסון. רמת הכולסטרול, בין אם מדובר ב-ldl או ב-hdl אינה מעידה על בעיה אמיתית כמו שרבים חושבים. גם רמת הכולסטרול הכללי לא הוכחה בשום מחקר כקשורה למחלה כזו או אחרת.

לפעמים אומרים אנשים: "אבל סבא נפטר מהתקף לב עקב יתר שומנים בדם!"

והשאלה היא – מי אמר שהשומנים הם אלה שגרמו להתקף?

זה שבסוף חייו הצטברו חומצות שומן במקום מסוים וגרמו לסתימה, זה לא אומר שהשומנים גרמו לפקק. יתכן שקיים גורם כלשהו שגרם להם להצטבר.

כאשר יש בכביש פקק של מכוניות, קיימים מספר גורמים אפשריים: רמזור לא תקין, תאונת דרכים, הסחת דעת מסביב. הרכבים, בכל מקרה, הם אינם הבעיה, אלא מה שגרם להם לעמוד במקום לנסוע.

כלומר, לא תמיד השומנים הם הגורמים למחלות לב, אירוע מוחי ושאר התופעות שנוהגים לתלות בהם.

ישנם חמישה פרמטרים חשובים, מבוססי מחקר, שיש להסב את מלוא תשומת הלב אליהם, בעניין בריאות כלי הדם והלב, השמנה ורמת הכולסטרול בגוף ועוד:

  1. היחס בין ערכי ה-ldl  לערכי ה-hdl  לא יהיה גדול מידי.
  2. שלא יהיה יותר מידי כולסטרול מחומצן בגוף. בישראל, מסיבה בלתי ידועה, לא בודקים כולסטרול מחומצן! אך ניתן למדוד לפי אבחון בגלגל העין, המבוצע כחלק מהתהליך האבחוני במכון הניג.
  3. רמת הלחץ הנפשי שהאדם שרוי בו, אותו ניתן לאבחן בתשאול מעמיק ובגלגל העין.
  4. כמות השומנים הבריאים וכמות נוגדי החמצון שהאדם אוכל.
  5. מצב הורמונאלי

לסיכום, אין צורך לחשוש משומנים בריאים. להיפך, חוסר באכילת שומנים בריאים הוא אחד מגורמי המחלות.

אגוזים, אבוקדו, אומגה 3 וויטימין די, הם שומנים. ויטמין D הבריא והנספג ביותר נמצא באופן טבעי בתוך שמן הכבד של דג הבקלה. אי אכילה של שומנים בריאים ודגים בריאים גורמת למחסור בערכים החשובים ביותר לבריאותנו. בין אם מדובר על בריאות כלי הדם והלב ובין אם מדובר על בריאות המוח או מערכת העיכול, מערכת העצבים ואפילו מצב הרוח.

אכילה של שומנים בריאים כוללת גם אכילת דג סלמון, סרדינים, ביצים אורגניות, זרעי פשתן, זרעי צ'יה, שמן זית, אבוקדו, אגוזים, זרעים, חמאת עיזים אורגנית, שמן חמאה ועוד.

הדבר המדהים הוא שכפתרון למחלות כבד כגון אבנים בכיס המרה, כבד שומני ועוד.. הרופאים או המטפלים ממליצים להפחית שומנים, גם אם המטופל כמעט בכלל לא אוכל שומנים. ההמלצות הניתנות לאכילה נטולת שומנים ניתנות בלי להסס, והמטופלים ממשיכים לסבול.

בהעלאת כמות השומנים הבריאים בתזונה, לרוב קורים דברים נפלאים:

מערכת החיסון מתחזקת, אלרגיות נעלמות כלא היו, תאווה למתוק פוחתת, אבנים בכיס המרה נעלמות, הגוף נהייה רזה יותר, פחות בעיות עיכול ועוד…

הדברים ידועים מאוד בעולם, הם מדוברים בכל עת ומתפרסמים לכל שכבות הציבור. על בני האדם לחקור היטב את האמת ולא ללכת כעיוורים אחרי המלצות שאינן עולות בקנה אחד עם מחקרים מוסמכים, ועם מציאות שכל אחד יכול להרגיש על גופו.

לעוד מידע בנושא שומנים בריאים ודרכי ריפוי טבעיות ללא תרופות וללא תופעות לוואי, ניתן ליצור קשר עם מכון הניג.

 

לפרטים נוספים על הפחתת כולסטרול והורדת שומים בדם

צרו קשר בדף הצור קשר או בטלפון: 053-3955105