fbpx
כבד שומני טיפול טבעי

כבד שומני טיפול טבעי

טיפול בכבד שומני בשיטת הניג:

הכבד הוא האיבר הפנימי הגדול ביותר בגוף האדם. הכבד בחלק העליון של הבטן בצד ימין.

הכבד הוא “מסננת הדם” של הגוף. הוא מסנן את הדם, מנטרל חומרים רעילים ומנקה אותו מחיידקים. הכבד מייצר חלבונים, שומנים ומיצי מרה שמאוחסנים בכיס המרה ותפקידם לפרק מזון שומני. הכבד מווסת את רמת הגלוקוז בדם וממלא תפקיד חשוב בחילוף החומרים, מייצר שומנים ואוגר אותם נוסף על חומרים חיוניים אחרים ובהם ויטמינים, חומצות אמינו, וברזל. התזונה היא זו שמייצרת הכי הרבה "עבודה" לכבד וככל שהתזונה רוויה יותר בשומנים, על הכבד ל"עבוד" יותר על פינוי השומן והפסולת מהגוף. היינו רוצים לעשות ריסטרט לכבד – אבל מה שאנחנו מכנים "ניקוי כבד", הוא למעשה לתת לכבד לנוח ולאפשר לו פינוי נכון ומתון יותר של שומנים מהכבד. מה שמכביד על הכבד אלה מזונות מעובדים, סוכרים ופחמימות פשוטות שמעלות את הטריגליצרידים, אלכוהול ועישון. בכבד יש עד 5% של תאי שומן ,כשיש עליה בכמות תאי השומן בכבד זה מוגדר כמחלת כבד "כבד שומני".

כבד שומני – המספרים העגומים באוכלוסיה

ההערכה היא שכ 25% מאוכלוסיית העולם סובלים מכבד שומני מדרגת חומרה כזו או אחרת. כבד שומני הוא במידה רבה תופעה של חברת השפע כולל בילדים. כבד שומני היא מחלה של הצטברות תאי שומן בעיקר טריגליצרידים, ועוד סוגי שומן כמו כולסטרול. הצטברות תאי שומן בכבד נובעת מכך שהכבד מפנה פחות שומן מהכמות שנכנסת אליו וכאשר כמות השומן הנכנסת אליו גדולה מזו היוצאת ממנו . כבד שומני מתפתח כאשר יש מעל 5% שומן בתאי הכבד. ב-25%- 20% מהמקרים הצטברות השומן בתאי הכבד תגרום עם הזמן להיווצרות דלקת כרונית בכבד, היווצרות צלקת (Nonalcoholic steatohepatitis). צלקת הופכת את מרקם הכבד מספוגית לקשיחה מה שיכול לגרום לשחמת הכבד.

לכבד יש את יכולת התחדשות והוא יכול לתפקד זמן רב מבלי שהחולה ירגיש. מחלה מתקדמת של שחמת הכבד וכשל בתפקוד הכבד יכולים להתבטא בצהבת, הצטברות נוזל בחלל הבטן, בלבול ודימום מדרכי העיכול העליונות. כבד שומני הוא חלק מהתסמונות המטבוליות המתבטאות בעמידות לאינסולין והשמנת יתר בעיקר באזור המותניים כמו סוכרת מסוג 2, יתר-לחץ דם והפרעה בפרופיל השומנים בדם (עלייה ברמה של טריגליצרידים ו- LDL, וירידה ברמה של HDL). על-כן מחלת כבד שומני כרוכה גם בתחלואה ותמותה של לב וכלי דם.

הסכנות הכרוכות בכבד שומני

במקרים רבים דלקת כרונית של הכבד עלולה להפוך אותה למחלה מסכנת חיים. הסכנה במחלת הכבד השומני היא שחמת הכבד מיימת ועוד. שתיית אלכוהול, מחלות מעי דלקתיות, הפטיטיס C וכו'. יכולים להיות גורם לכבד שומני, אך יש גם כבד שומני שאינו נובע מצריכת אלכוהול (NAFLD). גורמי הסיכון לחלות בכבד שומני הם עודף משקל, תנגודת לאינסולין שכתוצאה ממנה קיימת עלייה ברמות הסוכר והשומנים בדם. כבד שומני שכיח יותר בקרב אנשים בעלי עודף משקל ו/או חולי סוכרת בשכיחות של פי 3-4 לעומת אנשים בעלי משקל תקין ללא סוכרת. כבד שומני יכול להתפתח גם אצל אנשים שאינם מאופיינים בגורמי הסיכון. אצל רוב החולים לא יהיו תסמינים מקדימים. מה שמקשה על זיהוי המחלה. אצל חלק תהיה עייפות קיצונית ואי נוחות בטנית בעיקר בצד ימין. ככל שהיקף הפגיעה בתפקוד הכבד גדל -יופיעו תסמינים כגון גרד בעור, חוסר תיאבון, בחילות, צהבת, בצקות ברגליים, הקאת דם וצואה שחורה.

כבד שומני – אבחון וטיפול

האבחון הראשוני של כבד שומני נעשה באמצעות בדיקות דם. אנזימי כבד גבוהים מעידים על נזק לתאי כבד. האבחון השני יהיה בעזרת אולטרה-סאונד. כיום אין טיפול תרופתי מוכח למחלת הכבד השומני והתרופות הן להורדת שומנים בדם ואיזון סוכרת. עיקר הטיפול הטבעי מתמקד במניעה ובטיפול בגורמי הסיכון למחלה, כלומר: ירידה במשקל, הפחתת רמות השומנים בדם, איזון סוכרת קיימת או מניעת סוכרת שטרם פרצה. הטיפול העיקרי הוא על יד אורח חיים מותאם הכולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית. המחקרים מלמדים שהתמדה בדרך הטיפול מפחיתה את הסיכון למחלה ואף מפחיתה את תאי השומן שהצטברו בכבד.

טיפול בכבד שומני בשיטת מכון הניג

במכון הניג פותחה שיטה המשלבת אורח חיים בריא פורמולות צמחי מרפא ייחודיות. תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה, הורדת סטרס ומתח, שינוי ממושך ועקבי באורח החיים יתרום לריפוי מלא של המחלה יחד עם פורמולות של צמחים שיעזרו בפינוי שומנים מהכבד יחד עם פורמולה ייחודית של צמחים ירוקים ויטמין D. תוך הקפדה על תזונה ללא פחמימות פשוטות סוכרים ואלכוהול. מותאם אישית תוך ראיה כוללת של האדם פיזי ונפשי ומשלב גם טיפול בגורמי הסיכון כמו איזון סוכרת לחץ דם ושומנים בדם.


שאלות ותשובות

הכבד הוא “מסננת הדם” של הגוף. הוא מסנן את הדם, מנטרל חומרים רעילים ומנקה אותו מחיידקים. הכבד מייצר חלבונים, שומנים ומיצי מרה שמאוחסנים בכיס המרה ותפקידם לפרק מזון שומני. הכבד מווסת את רמת הגלוקוז בדם וממלא תפקיד חשוב בחילוף החומרים, מייצר שומנים ואוגר אותם נוסף על חומרים חיוניים אחרים ובהם ויטמינים, חומצות אמינו, וברזל.

במכון הניג פותחה שיטה המשלבת אורח חיים בריא פורמולות צמחי מרפא ייחודיות. תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה, הורדת סטרס ומתח, שינוי ממושך ועקבי באורח החיים יתרום לריפוי מלא של המחלה יחד עם פורמולות של צמחים שיעזרו בפינוי שומנים מהכבד יחד עם פורמולה ייחודית של צמחים ירוקים ויטמין D. תוך הקפדה על תזונה ללא פחמימות פשוטות סוכרים ואלכוהול. מותאם אישית תוך ראיה כוללת של האדם פיזי ונפשי ומשלב גם טיפול בגורמי הסיכון כמו איזון סוכרת לחץ דם ושומנים בדם.

נגישות
Call Now Button